Kurs
SKAP MERVERDI MED SMAK – DRIKKE, KAFFE & SMÅRETTER
Leverandørkurs - kun for kunder av ASKO Servering
I dette kurset får du praktisk inspirasjon til hvordan mocktails, kaffe og småretter kan utvikles og løftes ved bruk av Monin-produkter. Du lærer hvordan produktene kan brukes aktivt for å skape bedre gjesteopplevelser og økt mersalg. Kurset er tilpasset serveringsbransjen og delt inn i tre praktiske stasjoner.
STASJON 1: MOCKTAILS – SESONG OG SMAK
Lær å lage enkle, friske og sesongbaserte mocktails som gir et attraktivt alkoholfritt tilbud.
Du lærer:
- Grunnprinsipper for gode mocktails
- Sesongriktige smaker
Effektiv forberedelse og presentasjon
STASJON 2: KAFFE – VARMT OG KALDT
Få inspirasjon til både varme og kalde kaffeprodukter som er enkle å servere og lette å selge.
Du lærer:
- Kalde kaffevarianter som iced latte og cold brew
- Smakstilsetninger og kombinasjoner
- Hvordan kaffe kan brukes til mersalg
STASJON 3: SMÅRETTER – ENKELT OG LØNNSOMT
Lær å lage enkle og smakfulle småretter som er lette å servere og gir gode muligheter for mersalg.
Du lærer:
- Enkle småretter med få ingredienser
- Smarte kombinasjoner av mat og drikke
- Effektiv presentasjon som øker salget
Om kursholder:
Karl A. Follo er en anerkjent bartender og bransjeprofil med dype røtter i norsk cocktailkultur. Som tidligere senior bartender ved Himkok Cocktailbar & Destilleri har han vært en sentral del av en av verdens mest innflytelsesrike cocktailbarer, og bidro til barens internasjonale gjennombrudd og utmerkelsen World’s Best Cocktail Bar.
Generell informasjon:
Kurset gjennomføres med forbehold om nok påmeldte.
Kurset er gratis for kunder av ASKO Servering. For å sikre at plassene blir brukt, vil deltakere som ikke møter opp uten å melde avbud bli fakturert et gebyr på 500 kr.